Pursaklar Belediyesi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından, Altınova Merkez Cami'sini görsel açıdan daha modern görünüme kavuşturmak için yapılan çalışmalarda sona geldi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yoğun tempo ile Pursaklar için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından; Arif Nazım Sokak, Tevfik İleri Mahallesi Cemil Bey Sokak, Zeki Bey Sokak, Gönül Sokak, Nilüfer Sokak'ta asfalt yama çalışmaları tamamlandı.

Hüma Sultan Hanımevimizde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk sertifikaları alınmaya başlandı. 17 kişinin katılımıyla 136 saat eğitim gören Arapça sınıfı ile 15 kişinin katılımıyla 163 ders saati eğitimi gören bilgisayar sınıfı kursiyerlerimiz, kurslarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Fen işleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından, Saray Fatih Mahallesi Samet Caddesi'nin deforme olan kaldırımlarının yenilenme çalışmaları tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Engelliler Sosyal Tesisi'mizi ziyaret eden engelli kardeşlerimizi misafir ederek akülü arabalarını şarj ediyoruz. Tüm hemşehrilerimizi çay içmeye davet ediyoruz.

Hanımevimizdeki kursiyerlerimiz, çini kursu, cilt bakımı&makyaj, sahne makyajları, el ve cilt bakım kurslarındaki başarılı çalışmaları ile göz dolduruyor.

Hayme Ana Hanımevimiz, Pursaklar Yaşam Merkezi ikinci katta hizmete açılmıştır. Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortak çalışması kapsamında Muhasebe, Çocuk Gelişimi, Dikiş, Kurdela Nakışı, İğne Oyası,Yağlı Boya, Ahşap Boyama gibi kurslarımızda eğitimler devam etmektedir. Talepler doğrultusunda farklı branşlarda kurslarımız açılacaktır.

Nezaket Okulu'ndaki minik öğrencilerimiz tarafından, "Maskemi Takarım" etkinliği ile farkındalık oluşturdu.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, vatandaşlarımızın hijyen ve huzur içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri adına ilçe genelindeki camilerde temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Saray Mahallesi Saat Kulesi Dede Torun evinde, Belediyemiz'in Pursaklar Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlediği 'İlmi Sohbet' programı gerçekleştirildi.

lçe genelinde kötü görüntünün oluşmasını engellemek için çalışmalarını arttırarak devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu kapsamda araç filosuna Yaprak toplama aracını ekledi. Sonbahar aylarının yaşandığı şu günlerde Parklar'da yaprak yığınları ile daha çabuk ve daha etkin mücadele etmek için çalı süpürgelerinin yerini, yeni modern makineler alıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizce, Altınova merkez caminin çevre düzenlemesi devam ediyor.

Çevre kirliliğini önlemek ve toplumda çevre hassasiyeti oluşturmak amacıyla "Pursakları Seviyorum Çevremi Temiz Tutuyorum" projesi kapsamında Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Öztürk, Belediye Başkan Yardımcımız Hamdi Kesgin ve Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Müdürü ve öğrencilerinin katılımı ile ilçe sokaklarındaki çöpler toplanarak farkındalık oluşturuldu.

Pursaklar Belediyesi olarak yaptığımız eşya yardımları ile hemşehrilerimizin yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce, ihtiyaç sahibi öğrencimize eşya yardımında bulunuldu.

Nezaket Okullarında Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, çocuklarımız hem eğlendi hem de Kızılay'ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldu.

İlçe Kaymakamlığınca organize edilen ''Vatandaşlarla Buluşma toplantıları'' gerçekleştirilmeye devam ediyor. Ayyıldız İlkokulu'nda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Yardımcımız Ufuk Sipahi, Ayyıldız Muhtarı Mustafa Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil katıldı. Yapılan toplantı da mahallede güvenlik, çevre, genel sağlık, yol, elektrik, su ve eğitim konuları görüşüldü.

Sağlıklı yaşam şefliğimizce Psikoloğumuz Beyzanur Yıldız tarafından, Saray Nezaket okulumuzda 5 yaş grubuna yönelik gözlem ve değerlendirme çalışması yapıldı.

Karşıyaka mahallesinde Muhtarlar Derneği'nin düzenlediği, Karşıyaka Mahallesi muhtarımız Hüseyin Erkul'un ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe; İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Ertuğrul Çetin, Belediye Başkan Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İlçe Müftüsü Nizamettin Doğan ve Kaymakamlık birim müdürlükleri katıldı.

İlçe sakinlerinin acılarını acı, hüzünlerini hüzün, sevinçlerini sevinç olarak gönülden paylaşan Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, hemşehrilerimizin en acılı günlerinde yanında oluyor. Taziye evine; çadır, sandalye, masa, çay ocağı ve ses sistemi gibi malzemeleri vatandaşa ücretsiz temin eden Pursaklar Belediyesi ayrıca su böreği, gül suyu ve lokum gibi ikramları da cenaze evlerine ulaştırıyor.

Cumhuriyetimizin 96.Kuruluş Yıl Dönümü Pursaklar’da coşkuyla kutlandı. İlçe Milli Eğitim Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Selçuklu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kutlamalara; İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İlçe Müftüsü Nizamettin Doğan ve çok sayıda hemşehrimiz katılım sağladı.