Pursaklar Belediyesi

Pursaklar’da 50 Yaş Üstü Erkekler İçin Kültür Gezileri Vakti

Yaz ayları boyunca Ev hanımlarını kültür gezilerine ve genç erkek ve kızları Gençlik Kamplarına yollayan Pursaklar Belediyesi, Şeb-i Arus’un yıldönümünde 50 yaş üstü erkekleri, Konya’ya yolcu ediyor.

Pursaklar Milletin Evinde

Pursaklar Belediyesi, ‘‘15 Temmuz Demokrasi Müzesini, Millet Camisi’ni ve Millet Kütüphanesi’ni Görmeyen Kalmasın’’ projesi kapsamında vatandaşlara düzenlediği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kültür gezileri hız kesmeden devam ediyor.

Pursaklar’da Kahve Bahane Muhabbeti Şahane

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Hanım Evi kursiyerlerine, Dünya Türk Kahvesi Gününde kahve demleme usullerinin öğretildiği atölye etkinliğine katıldı.

Pursaklar’da Tam Gaz Yol Yenileme Mesaisi

Güneşli günleri fırsat bilen Pursaklar Belediyesi, sıcak geçen kış aylarında sıcak asfalt serim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Şampiyon Pursaklar

U15 B Ligi gruplarında mücadele eden Pursaklar Belediye Spor Kulübü grubunu şampiyon olarak tamamlayarak, A Ligine yükselme başarısı gösterdi.

Pursaklar’da Çocukların Tercihi ‘‘Oyuncakistan’’

Sosyal, kültürel ve sportif alanlara yönelik yatırımlarıyla ilçe halkının büyük takdirini kazanan Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan çeşit çeşit oyun gruplarının bulunduğu Oyuncakistan, büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Pursaklar’da Çocuklar Eğlenirken Öğreniyor

Pursaklar Belediyesine bağlı Nezaket Okullarında minik öğrenciler, tiyatro oyunları ve birbirinden farklı çeşitli etkinliklerle eğlenmeye ve öğrenmeye devam ediyor.

Pursaklar’da Osmanlı Lezzetleri Eğitimi

El lezzetini arttırmak, farklı geleneksel yemekler öğrenmek isteyen Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evi kursiyerleri, usta ellerden Osmanlı mutfağının unutulmaz lezzetlerine yönelik eğitimi aldı.

Ertuğrul Başkan; ‘‘Pursaklar’da Geziler Hiç Bitmeyecek’’

Pursaklar Belediyesi tarafından, Mersin’deki Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampı ve Yıldırım Beyazıt Gençlik Kampına gönderilen 15-20 yaş arası gençler sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle dolu dolu zaman geçirdi.

Pursaklar Belediyesi’nden Önemli Hatırlatma; ‘‘Son Gün 30 Kasım’’

Pursaklar Belediyesi, 30 Kasım'da sona erecek olan 2023 yılı Emlak Vergisi 2.taksit ödemeleri için mükelleflere uyarılarda bulundu.

Gümüşoluk Göleti Millet Bahçesi Pursaklar’a Çok Yakışacak

İlçeye kazandırdığı yeni eserlerle vatandaşların hayatına değer katan Pursaklar Belediyesi, Gümüşoluk Millet Bahçesi’nin yapım çalışmalarına devam ediyor.

Pursaklar’ın Genç Kampçılarına Yol Açık

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin,15-20 yaş arası genç kızların ve erkeklerin, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunabilmeleri için Mersin Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampı ve Yıldırım Beyazıt Gençlik Kampına yolcu etti.

Ertuğrul Başkan’dan Öğretmenlere Baklava Sürprizi

Pursaklar Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçede eğitim veren Okullardaki öğretmenlere, bir tepsi baklava ikram etti.

Pursaklar’da Kadına Şiddete Yönelik Farkındalık Semineri

Pursaklar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanım Evlerindeki kursiyerlere, ‘‘Kadına Yönelik Şiddet ve Farkındalık Haftası’’ nedeniyle seminer verildi.

Pursaklar’da Öncelik Kaliteli Eğitim Hizmeti

Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Nezaket Okulları, çocukların daha kaliteli eğitim alabilmeleri için ara tatili, hizmet içi eğitim ile değerlendirdi.

Çocuklardan Ertuğrul Başkan’a Çat Kapı Ziyaret

Eğitimden spora, kültürden sanata, bilimden teknolojiye birçok etkinliği çocuklarla buluşturan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, kendilerini çat kapı ziyarete gelen çocukları makamında misafir etti.

Pursaklar’da Çocuklar Şen

Pursaklar Belediyesi, çocukların ara tatilde güzel vakit geçirmeleri ve eğlenebilmeleri için ‘‘Çocuklarımız İçin Kısa Bir Mola’’ sloganı ile 24 farklı etkinlik düzenledi.

Pursaklar’da Kapalı Gişe Tiyatro Gösterisi

Açıldığı günden bu yana büyük ilgi görmeye devam eden Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi’nde ‘‘Siyahlı Kadın’’ tiyatro oyunu kapalı gişe oynandı.

Pursaklar’da 8 Ayda 30 İş Buluşması

Pursaklar Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek, istihdama ve nitelikli iş gücü oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla 8 ayda 30 iş buluşması düzenledi.

Pursaklar’da Kapalı Spor Salonu Açılışa Hazırlanıyor

Hizmete kazandırdığı yeni spor salonları ile spor’da Ankara’da merkez belediye olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Pursaklar Belediyesi, Kapalı Spor Kompleksi yapımında sona geldi.