Pursaklar Belediyesi

Pursaklar Kurban Satış ve Kesim Alanı

Mehmet Akif Ersoy Okuma Parkı

Hürkuş Parkı

Saray Nezaket Okulu

Yavuz Sultan Selim Nezaket Okulu

Şehitlik Camii ve Dini Tesis

Gençlik Merkezi

Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezi

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi

Selçuklu ve Osman mimarisiyle tasarlanan Abdurrahim Karaçok Kongre ve Kültür Merkezi tamamlanarak hizmete açıldı. İçerisinde bir adet konferans ve düğün salonu bulunmaktadır.

Mehmet Akif Ersoy Parkı ve Sosyal Tesisleri

Esenboğa Havalimanı geçiş güzergâhında bulunan ve diğer bir adı da Bin Bir Gül Parkı olan sosyal tesis alanı, 29 bin 15 metrekare alan üzerine inşa edildi. Yirmi dokuz bin metrekarelik bir alan üzerine oturtulan rekreasyon içerisinde; kapalı ve açık nikâh salonu, 4 adet kafeterya ve büfe, kapalı ve açık restoran, kapalı ve açık seyir terasları, seyir kuleleri, süs havuzları, mini şelaleler, yürüyüş ve gezi yolları yer alıyor.

Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi

Pursaklar Saray Mahallemizde 2 bin 850 metrekare alan üzerine Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile yapılan 1000 kişilik Kongre Merkezi tamamlanmışdır. İki kat olarak tasarlanan binanın zemin katında 800 kişilik, birinci katında ise 200 kişilik toplamda 1000 kişilik konferans salonu yer alıyor. Aynı zamanda çok amaçlı salon olarak da kullanılabilecek olan Kongre Merkezi’nde 100 araçlık açık otopark, 2 adet kafeterya, odalar, lavabolar, bekleme salonları bulunuyor.

Şehit Salim Akgül Parkı

Protokol yolu üzerinde 9 bin 700 metrekarelik bir alana sahip olan Şehit Salim Akgül Parkı halkın hizmetine sunuldu. Sosyal tesis ve park amacıyla yapılan bu alanda 700 kişilik 1 adet yarı açık amfi, 30 metrekarelik 4 adet seyir kulesi, 60 metrekarelik 6 adet el sanatları sergi mekânları, 23 metre yüksekliğinde 1 adet sat kulesi, 120 metrekare oturma salonu, 4 adet süs kulesi, Osmanlı İyi Su Çeşmesi, yürüyüş yolları ve süs havuzları bulunuyor.

Nezaket Okulu (Eski Köy Caddesi)

Saray Saat Kulesi

Alt katı Dede Torun Evi olarak tasarlanan 25 m yüksekliğinde Tarihi Saat Kulesi tamamlandı.

Nezaket Okulu (Altınova)

Nezaket Okulu (Down Sendromlu)