Pursaklar Belediyesi

Hamdi KESGİN


1977 yılında Konya-Akşehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Akşehir'de tamamladıktan sonra 1995 yılından itibaren Ankara'da ikamet etmeye başladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Lisans bölümünden mezun oldu. Aktif siyasi hayatına Ak Parti Pursaklar İlçe Teşkilatında başladı. 2009-2014 yılları arasında AK Parti Pursaklar İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimi İlçe SKM Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel seçimlerinde Pursaklar Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Meclis üyeliğine seçildi. Ankara Büyükşehir Meclisi İsimlendirme Komisyon Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi üyeliği, Pursaklar Meclisi İnsan Hakları ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı, Pursaklar Meclisi Tüketiciyi Koruma Komisyon Başkanı olarak görev yaptı. Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu İcra Kurulu Üyeliği, Pursaklar Platformu Derneği Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.
2015-2017 Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 5393 Büyükşehir Yasası kapsamında Meclis Kararı ile Pursaklar, Saray, Sirkeli, Altınova Büyükşehir Belde Başkanlığı görevinde bulundu. Onbeş yılı aşkın bir süredir özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2019 Yerel seçimlerinde Ak Parti Pursaklar Belediye Başkanı Aday Adayı olmuştur.
24 Haziran 2019 tarihinden itibaren Pursaklar Belediyesi Pur-Bel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Özel Projeler Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 8 Nisan 2020 tarihinde Pursaklar Belediyesi'ne Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bağlı Birimler:
1- Fen İşleri Müdürlüğü,
2- Temizlik İşleri Müdürlüğü,
3- Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 
4- Etüd Proje Müdürlüğü,
4-Bilgi İşlem Müdürlüğü