Pursaklar Belediyesi

Gıda Yardımları

TEBESSÜM ÇARŞISI
İletişim Bilgileri : Atatürk Cad. Sel Sokak. No:2 / D Pursaklar
Tel:527 55 40

Yardımların ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar bırakıldığını söyleyen Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yardımlaşmanın insanlar arasındaki dayanışmayı kuvvetlendiren en güzel geleneklerden biri olduğunu söyledi. Başkan Ertuğrul Çetin, “Tebessüm Çarşısı’na başvuran kişilerin yardıma ihtiyacı olup olmadığını tespit ediyoruz ve ihtiyaçları oranında elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. İlçemizde birçok hayırsever vatandaşımız var, onlar da imkanları dahilinde bağışta bulunuyor biz de yardımların sahiplerine ulaşmasında bu kuruluş aracılığıyla vesile oluyoruz, el birliğiyle yüzleri güldürüyoruz. 600 aileye düzenli gıda yardımı yapmaktayız, hasta bezi yardımlarımız da düzenli bir şekilde devam ediyor. Birçok ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye, yatak vb. eşya yardımı yaptık. Yine yardıma ihtiyacı olan ailelerimiz bayramlıklarını bu çarşıdan aldılar” diye konuştu.
Pursaklar’da oturan ihtiyaç sahipleri yardım alabilmek için, tüm aile fertlerinin nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh ilmühaberi, fakirlik ilmühaberi, vukuatlı aile nüfus kaydı, maaşlı çalışıyorsa maaş bordrosu, tapuda malı olmadığına dair belge ile Tebessüm Çarşısı’na başvurabilir.

GIDA YARDIMLARI
Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü, Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda yardımında bulunarak Ramazan’da tebessüm ettirmeye devam ediyor.
Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri tespit eden müdürlük, bu yıl da 1000 aileye gıda yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi olan aileler, Pursaklar Belediyesi’nin Sosyal Yardım Müdürlüğü olan Tebessüm Çarşısı’ndan kimliklerini ibraz ederek gıdalarını alabildiler. Bu kapsamda binlerce ailenin yüzünü güldürmeye devam eden Pursaklar Belediyesi, gıdadan kıyafete kadar birçok ürünü ihtiyaç sahibi vatandaşa ikram ediyor.Tespit edilen ailelerin gıda paketleri belediye çalışanları tarafından adreslere götürülerek teslim ediliyor. Zengin bir menüden oluşan gıda paketleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin evinde de sıcak bir çorba kaynıyor ve yüzler gülüyor. Amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin de diğer insanlar gibi tebessüm dolu bir Ramazan geçirmesini sağlamak olduğunu söyleyen Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Bu mübarek ayda hemşerilerimizi memnun etmek ve onların tebessüm etmesini sağlamaktan daha güzel bir iş olamaz. Tespit ettiğimiz ailelerin gıda paketlerini arkadaşlarımız evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

BAYRAMLARDA AİLELER GİYDİRİLİYOR.
Yardıma ihtiyacı olan ailelerimiz bayramlıklarını bu çarşıdan alıyorlar.
Pursaklar’da oturan ihtiyaç sahipleri yardım alabilmek için, tüm aile fertlerinin nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh ilmühaberi, fakirlik ilmühaberi, vukuatlı aile nüfus kaydı, maaşlı çalışıyorsa maaş bordrosu, tapuda malı olmadığına dair belge ile Tebessüm Çarşısı’na başvurabilir.

EĞİTİME DESTEK ARACI
Engelli öğrenciler için düzenlen “Eğitime Destek Aracı” ile ilçedeki tüm engelli öğrencilere hizmet veriliyor. Tebessüm Çarşısı personeli her gün engelli öğrencileri evlerinden alıp okullarına, okullarından da evlerine taşıyor. Zengin-fakir ayırt etmeden bütün öğrencilere eğitim desteği veren Selçuk Çetin, bu hizmeti ile de hemşerilerinin gönlünde taht kurdu.