Pursaklar Belediyesi

Türkiye'nin tebessüm şehri

11 Mayıs 2017 Perşembe

Eğitim Yardımları


2012 - 2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA YİNE KIRTASİYE MALZEMELERİ PURSAKLAR BELEDİYESİNDEN
* 20 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ KIRTASİYE DAĞITILIYOR.

Pursaklar Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da Pursaklar’daki tüm ilköğretim okulu öğrencilerine ücretsiz kırtasiye dağıtımına başladı.
17 Eylül’deki yeni eğitim öğretim yılının açılışını Pursaklar Satı Öztürk İlköğretim Okulu’nda Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yaptı.
Öğrencilere aynı gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kitaplar ücretsiz verilerken Pursaklar Belediyesi tarafından da kırtasiye malzemeleri ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Sınıfları gezen protokol üyelerin Pursaklar Belediyesi’nin vermiş olduğu kırtasiye malzemelerini inceleyerek Başkan Çetin’e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Çetin: “Derdimiz vatana millete hayırlı insan yetiştirmek”
Kırtasiye dağıtımı ile ilgili konuşan Selçuk Çetin, 2012 – 2013 eğitim öğretim yılının Türkiye’ye, Ankara’ya ve Pursaklar’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
Başkan Çetin: “İnşallah bu eğitim öğretim dönemimizi de başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlarız. Öğrencilerimiz yeter ki okusunlar. Bizler onlar için her türlü imkânı sağlarız. Öğrencilerimizin kırtasiyeni de getiririz, okuma kitaplarını da test kitaplarını da.”dedi.

Paketlerde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunuyor
Yeni eğitim öğretim yılında okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyen Başkan, “Derdimiz yavrularımızı okutmak, onlara en iyi hizmeti sunabilmek diyerek” konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim derdimiz değerli öğrencilerimdir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin anneleri ve babalarıdır. Ailelerimiz yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyor. Çünkü geleceğimizin teminatı bu yavrularımızdır. Memleketi idare edecek olan onlardır. Biz şunu biliyoruz ki ‘Millete efendilik yoktur, millete hizmetkârlık vardır. Kim ki millete hizmet ederse milletin efendisi o olur. Biz çocuklarımıza şunları söylüyoruz kırtasiyenizi, kitaplarınızı getiririz, okullarınızın da eksiklerini gideririz. Öğretmenlerinizi birer anne ve baba olarak görün. Derslerinize çalışın, başarılı olun. Yeter ki siz okuyun. Allah, sağlığınızı, başarınızı, ömrünüzü daim etsin. İçerisinde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunan kırtasiye malzemelerimiz tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.”

PURSAKLAR’DA EĞİTİM ENGEL TANIMIYOR

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, eğitime olan desteğine bir yenisini daha ekleyerek “Engelsiz Pursaklar için Eğitime Destek Aracı” hazırlattı. Bu hizmet ile hem ailelerin hem de örgencilerin yüzü güldü.
Her yıl 20 binin üzerinde öğrencinin kırtasiye malzemelerini, okuma kitaplarını, sınava hazırlık kitaplarını ücretsiz olarak dağıtan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, bu hizmetleri ile Pursaklar’a “Okuyan Şehir” sıfatı kazandırdı. Her geçen gün yeni başarılar elde eden binlerce öğrenciye, gerek kitap, gerek kırtasiye gerekse sınava hazırlık aşamasında her türlü desteği veren Çetin, engelli öğrencileri de unutmadı. Onlar için özel tasarlanmış “Eğitime Destek Aracı” yaptıran Başkan, “Herkesin okuma hakkı var. Pursaklar’da eğitim engel tanımıyor. Yeter ki yavrularımız okusunlar. Bizler onlar için gereken her şeyi düşünüyoruz.” dedi.
Engelli öğrenciler için düzenlen “Eğitime Destek Aracı” ile ilçedeki tüm engelli öğrencilere hizmet veriliyor. Tebessüm Çarşısı personeli her gün engelli öğrencileri evlerinden alıp okullarına, okullarından da evlerine taşıyor. Zengin-fakir ayırt etmeden bütün öğrencilere eğitim desteği veren Selçuk Çetin, bu hizmeti ile de hemşerilerinin gönlünde taht kurdu.