Pursaklar Belediyesi

Eğitim Yardımları


HER EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA  KIRTASİYE MALZEMELERİ PURSAKLAR BELEDİYESİNDEN
* 20 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILIYOR.

Pursaklar Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da Pursaklar’daki tüm ilköğretim okulu öğrencilerine ücretsiz kırtasiye dağıtımına başladı.
Öğrencilere aynı gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kitaplar ücretsiz verilirken Pursaklar Belediyesi tarafından da kırtasiye malzemeleri ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanıyor. Vatandaşlar Pursaklar Belediyesi’nin vermiş olduğu kırtasiye malzemeleri nedeniyle Başkan Ertuğrul Çetin’e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Paketlerde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunuyor
Yeni eğitim öğretim yılında okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyen Başkan, “Derdimiz yavrularımızı okutmak, onlara en iyi hizmeti sunabilmek diyerek” konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim derdimiz değerli öğrencilerimizdir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin anneleri ve babalarıdır. Ailelerimiz yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyor. Çünkü geleceğimizin teminatı bu yavrularımızdır. Memleketi idare edecek olan onlardır. Biz şunu biliyoruz ki ‘Millete efendilik yoktur, millete hizmetkârlık vardır. Kim ki millete hizmet ederse milletin efendisi o olur. Biz çocuklarımıza şunları söylüyoruz kırtasiyenizi, kitaplarınızı getiririz, okullarınızın da eksiklerini gideririz. Öğretmenlerinizi birer anne ve baba olarak görün. Derslerinize çalışın, başarılı olun. Yeter ki siz okuyun. Allah, sağlığınızı, başarınızı, ömrünüzü daim etsin. İçerisinde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunan kırtasiye malzemelerimiz tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.”

PURSAKLAR’DA EĞİTİM ENGEL TANIMIYOR

Pursaklar Belediyesi, eğitime olan desteğine hız kesmeden devam ediyor. 
Her yıl 20 binin üzerinde öğrencinin kırtasiye malzemelerini, okuma kitaplarını, sınava hazırlık kitaplarını ücretsiz olarak dağıtan Pursaklar Belediyesi, bu hizmetleri ile Pursaklar’a “Okuyan Şehir” sıfatı kazandırdı. Her geçen gün yeni başarılar elde eden binlerce öğrenciye, gerek kitap, gerek kırtasiye gerekse sınava hazırlık aşamasında her türlü desteği veren Pursaklar Belediyesi, engelli öğrencileri de unutmadı. Onlar için özel tasarlanmış “Eğitime Destek Aracı” yaptırıldı. Başkan Ertuğrul Çetin, “Her vatandaşımızın okuma hakkı var. Pursaklar’da bütün engelleri ortadan kaldırıyoruz. Yeter ki yavrularımız okusunlar. Bizler onlar için her şeyin en iyisini düşünüyoruz.” dedi.
Engelli öğrenciler için düzenlenen “Eğitime Destek Aracı” ile ilçedeki tüm engelli öğrencilere hizmet veriliyor. Tebessüm Çarşısı personeli her gün engelli öğrencileri evlerinden alıp okullarına, okullarından da evlerine taşıyor. Zengin-fakir ayırt etmeden bütün öğrencilere eğitim desteği veren Ertuğrul Çetin, bu hizmeti ile de hemşerilerinin gönlünde taht kuruyor.