Pursaklar Belediyesi

Etüd ve Proje Çalışmaları

Tevfik İleri Pazarı ve Kültür Merkezi (TAMAMLANDI...)13 bin metre karelik alan üzerine inşa edilen Tevfik İleri Pazarı ve Kültür Merkezi hizmete açıldı. Proje 125 araçlık kapalı otopark, sportif ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı fitness salonu, sinema, poliklinik, kafeteryalar, dede torun evi, erdemli gençlik ve küçük işletmeler yar almaktadır.
 
Başkanlık Konağı (TAMAMLANDI...)


Selçuklu ve Osman mimarisiyle tasarlanan Başkanlık Konağı hizmete açıldı. İçerisinde Başkanlık Makamı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Küşat, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Hukuk Bürosu ve Şehir Kitapları Kütüphanesi bulunmaktadır.
 
Saray Saat Kulesi (TAMAMLANDI...)

Alt katı Dede Torun Evi olarak tasarlanan 25 m yüksekliğinde Tarihi Saat Kulesi tamamlandı.
 
Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi (TAMAMLANDI...)

Selçuklu ve Osman mimarisiyle tasarlanan Abdurrahim Karaçok Kongre ve Kültür Merkezi tamamlanarak hizmete açıldı. İçerisinde bir adet konferans ve düğün salonu bulunmaktadır.
 
Mehmet Akif Ersoy Parkı ve Sosyal Tesisleri (TAMAMLANDI...)

Esenboğa Havalimanı geçiş güzergâhında bulunan ve diğer bir adı da Bin Bir Gül Parkı olan sosyal tesis alanı, 29 bin 15 metrekare alan üzerine inşa edildi. Yirmi dokuz bin metrekarelik bir alan üzerine oturtulan rekreasyon içerisinde; kapalı ve açık nikâh salonu,  4 adet kafeterya ve büfe, kapalı ve açık restoran, kapalı ve açık seyir terasları, seyir kuleleri, süs havuzları, mini şelaleler, yürüyüş ve gezi yolları yer alıyor.
 
Şehit Salim Akgül (TAMAMLANDI...)

Protokol yolu üzerinde 9 bin 700 metrekarelik bir alana sahip olan Şehit Salim Akgül Parkı halkın hizmetine sunuldu. Sosyal tesis ve park amacıyla yapılan bu alanda 700 kişilik 1 adet yarı açık amfi, 30 metrekarelik 4 adet seyir kulesi, 60 metrekarelik 6 adet el sanatları sergi mekânları, 23 metre yüksekliğinde 1 adet sat kulesi, 120 metrekare oturma salonu, 4 adet süs kulesi, Osmanlı İyi Su Çeşmesi, yürüyüş yolları ve süs havuzları bulunuyor.
 
Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi (TAMAMLANDI...)

Pursaklar Saray Mahallemizde 2 bin 850 metrekare alan üzerine Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile yapılan 1000 kişilik Kongre Merkezi tamamlanmışdır. İki kat olarak tasarlanan binanın zemin katında 800 kişilik, birinci katında ise 200 kişilik toplamda 1000 kişilik konferans salonu yer alıyor. Aynı zamanda çok amaçlı salon olarak da kullanılabilecek olan Kongre Merkezi’nde 100 araçlık açık otopark, 2 adet kafeterya, odalar, lavabolar, bekleme salonları bulunuyor.
 
Nezaket Okulu (Eski Köy Caddesi) 

 
Pursaklar Belediyesi Gençlik Akademisi