Pursaklar Belediyesi

30 Ekim 2020 Cuma

Yeni Doğan Bebeklerin İlk Hediyesi Pursaklar Belediyesi'nden

Pursaklar Belediyesi tarafından yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak amacıyla vatandaşlara “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” hediyesi veriliyor.


Pursaklar Belediyesi tarafından yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak amacıyla  vatandaşlara “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” hediyesi veriliyor.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla Pursaklar'da vatandaşların hayatlarına dokunan Pursaklar Belediyesi, ilçe genelinde yeni doğan bebeklere, “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” seti hediye ediyor.
Pursaklar Belediyesi, yeni doğum yapan anneleri mutlu günlerinde yalnız bırakmıyor. Yeni doğum yapan anneleri evlerinde ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, anne ve babaların mutluluklarına ortak olunurken, maddi durumlarına bakılmaksızın bebeklerin ilk ihtiyaçlarının giderilmesine de katkı sağlanıyor.
2020 yılı içerisinde 820’si kız bebek, 830’u erkek bebek olmak üzere 1650 bebek için puset hediye eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Pursaklar'da nüfus müdürlüğüne bildirim yapılmasının ardından dünyaya gelen bebeklerin ailelerine hediyelerini takdim ediyor.
 
‘‘Evlat sahibi olan çiftlerimize küçük de olsa katkıda bulunmak, bizleri mutlu ediyor’’
Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; "Hoşgeldin Küçük Hemsehrim kampanyamız ile yeni doğan bebeklerimizi tespit ediyor, ailelerine ulaşıyoruz. Evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan çiftlerimize küçük de olsa katkıda bulunmak, bizler için gerçekten mutluluk verici. Pursaklar Belediyesi olarak, ilçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin daha güzel bir çevrede, daha yaşanılabilir bir Pursaklar'da hayatlarını sürdürmeleri için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Yeni doğan yavrularımıza hayat serüvenlerinde bahtlarının açık olmasını temenni ediyorum" dedi.