Pursaklar Belediyesi

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Şehitlik Meydanı İçin İlk Kazma Vuruldu

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla Şehitlik Meydan projesinin temeli atıldı.


Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla Şehitlik Meydan projesinin temeli atıldı. 

Pursaklar Belediyesi, ilçenin her mahallesinde, her köşesinde dev projeleri bir bir hizmete kazandırmaya devam ediyor.

Vatandaşların birlik ve beraberliğini pekiştirmek için milli bayramlarda ve önemli günlerde hemşehrilerin bir araya gelmesini sağlamak adına hazırlanan Şehitlik Meydanı Projesi kapsamında Şehitlik Cami çevresinin yanında yer alan 2.795 m² lik bir alanın meydan düzenleme çalışmalarının startı verildi. 

Meydanın yapımı tamamlandıktan sonra alana gelen vatandaşlar, yeşil alan ve ağaçlar ile çevrelenmiş oturma birimlerinde dinlenebilecekler.

Pursaklar’ın çehresini değiştirecek projeleri birer birer hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “Ekiplerimizin yaptığı çalışmaların ardından ilçemize yakışacak bir proje hazırlanarak hemen çalışmalara start verildi. Pursaklar’da ciddi çalışmalara imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Şehitlerimiz, her zaman hatırlanması gereken vatanımızın asil evlatlarıdır. Bunu unutmamak adına bu meydanımıza ‘Şehitlik Meydanı’ adını verdik.  Bu güzel hizmetin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Şehitlik Cami imamının  yaptığı dua ve kesilen kurban ile Şehitlik Meydanı projesinin temeli atıldı.

Belediye yetkilileri, kentin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacak ve çok amaçlı kullanım imkânı sağlayacak yeni meydan alanının kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.