Pursaklar Belediyesi

05 Haziran 2024 Çarşamba

Pursaklar’ın Yıl Sonu Sergisinde El Emeği Göz Nuru Ürünler

Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Hanım Evlerinde hobi ve meslek kurslarına katılan kadınların ürünlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi, Başkan Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla açıldı.


Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Hanım Evlerinde hobi ve meslek kurslarına katılan kadınların ürünlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi, Başkan Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla açıldı.
 
Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Hanım Evleri’ndeki çeşitli kurslara katılan yüzlerce kadının yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin Pursaklar Yaşam Merkezi’nde görücüye çıktığı serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Pursaklar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte kesti.

Açılış kurdelesi kesiminin ardından protokol üyeleri, kursiyerler tarafından birçok farklı branşta yıl boyunca yapılan ürünlerin sergilendiği stantları gezerek, el emeği göz nuru ürünleri tek tek inceledi.
 

‘‘Yıl boyunca vermiş olduğumuz eğitimlerdeki asıl amacımız kursiyerlerimizin emeklerini, yeteneklerini ve sanatlarını ortaya çıkarmaktır’’
Yıl boyunca Hanım Evlerin kadınların kendi el emeğiyle ürettiği eserleri ve ürünleri değerlendirebileceği eğitimler verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hanım evleri kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdik. Yıl boyunca vermiş olduğumuz eğitimlerdeki asıl amacımız kursiyerlerimizin emeklerini, yeteneklerini ve sanatlarını ortaya çıkarmaktır. Bu sergimizde de gördüğümüz üzere kursiyerlerimizin aldıkları eğitimlerin hakkında fazlası ile veriyor olmaları büyük mutluluk verici. Emeklerini sanata dönüştüren kursiyerlerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.