Pursaklar Belediyesi

09 Mayıs 2021 Pazar

Pursaklar'da Online Kadir Gecesi Programına Yoğun İlgi

Pursaklar Belediyesi, koronavirüs nedeniyle bu yılda Kadir Gecesi’ni canlı yayınla düzenlediği özel bir programla ifa etti.


Pursaklar Belediyesi, koronavirüs nedeniyle bu yılda Kadir Gecesi’ni canlı yayınla düzenlediği özel bir programla ifa etti.

Pursaklar’da Ramazan programıyla sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlarla bir arada olmaya devam eden Pursaklar Belediyesi,  Kadir Gecesi Özel programı ile binlerce vatandaşın evine konuk oldu.
Kadir Gecesi’nin manevi ikliminin sosyal medya aracılığıyla ilçe halkının evine taşındığı programa İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve İlçe Müftüsü Nihat Sevil konuk oldu.

"Hep birlikte tek bir imtihana tabi olduğumuz yılları yaşıyoruz"
Sosyal medya hesapları üzerinden sürekli vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; "Geçen sene demiştik ki önümüzdeki yıl pandemiden kurtulur isek coşku ile bir ramazan kutlayalım ama olmadı. Bu yıl Kadir gecesi programını da yapımını tamamladığımız Şehitlik Meydanında yapmak istemiştik. Hava koşulları nedeniyle buda mümkün olmadı. Demek ki sürekli bir imtihanla sınanıyoruz. İnsanoğlu yeryüzüne imtihan için geliyor. Bütün hayat bize farklı imtihan vesileleri çıkarıyor; afet, yangın, varlık, yokluk gibi imtihanlar görüyorduk ama hep birlikte tek bir imtihana tabi olduğumuz yılları yaşıyoruz. Tüm dünya gözle görülmeyen bir tehditle imtihan ediliyor.          Peki, nasıl geçeceğiz bu imtihanı? Sabrederek, yardımlaşarak, dertlerimizle dertleşecek. Ramazanda bunun için büyük bir fırsattı. Elhamdülillah bizlerde alnımızın akıyla bu imtihanı geçerek ramazanı uğurluyoruz" dedi.

"Bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine sağlıklı sıhhatli günlere kavuşmayı diliyorum"
Ramazan ayını yeniden vatandaşlarla bir arada idrak edecekleri günleri özlediklerini belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız; "Son 1 yıldır tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeni ile ramazan ayını sakin bir şekilde geçiriyoruz. Bundan sonraki ramazanları coşku ile kutlamayı temenni ediyorum. Ramazan paylaşmaktır, yardımlaşmaktır, bir araya gelmektir. Aziz milletimizin bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine sağlıklı sıhhatli günlere kavuşmayı diliyorum" dedi.
 
26.444 kişinin izlediği programda "Günün Sorusu"na doğru cevap veren vatandaşlara da birbirinden özel hediyeler verildi.