Pursaklar Belediyesi

31 Mayıs 2020 Pazar

Pursaklar'da İşletmeler Hizmet Vermeye Hazır

Pursaklar Belediyesi, yeniden faaliyete başlayacak olan restoran, kafe, lokanta ve kıraathane gibi işletmeleri dezenfekte etti.


Pursaklar Belediyesi, yeniden faaliyete başlayacak olan restoran, kafe, lokanta ve kıraathane gibi işletmeleri dezenfekte etti.
 
Pursaklar genelinde faaliyet gösteren kafe, restoran ve kıraathane gibi işletmelerin tamamında dezenfekte çalışması gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma yasağı süresince devam eden çalışmalarda yeniden faaliyete girecek olan işyerlerinde dezenfekte ve hijyen çalışması tamamlandı.
Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda hizmet alabilmesi için restoran, kafe ve kıraathanelerde dezenfeksiyon çalışması yapan ekipler, masaları, sandalyeleri, mutfakları dezenfekte ederek işletmelerin daha hijyenik bir ortamda hizmet vermeleri için detaylı bir çalışma gerçekleştirdi.
 
'' MASKE, MESAFE VE HİJYEN''
İlçe sakinlerine güvenli bir ortam oluşturmak için durmaksızın çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ''Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim. Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı kurallara uymak her birimizin sağlığı açısından önem taşımaktadır. Hemşehrilerimizin bu konuda hassas ve dikkatli davranacaklarını ve kurallara harfiyen uyacaklarına olan inancım tamdır'' dedi.
 
Pursaklar Belediyesi, ayrıca işyerlerinin rutin olarak dezenfekte çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.