Pursaklar Belediyesi

21 Mayıs 2019 Salı

Belediyemizin Sporcularından Büyük Başarı

19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Gençlik Bayramı Ankara İl Birinciliği turnuvasında Pursaklar Belediyesi sporcuları 11 madalya ile turnuvayı tamamladı.


19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Gençlik Bayramı Ankara İl Birinciliği turnuvasında Pursaklar Belediyesi sporcuları 11 madalya ile turnuvayı tamamladı.
19 Mayıs Ankara İl birinciliği müsabakalarının ilk gününde bayanlar 40 kilo sıkletinde yarışan sporcularımızdan Sıla Şanay 3.olarak bronz madalya almaya hak kazanırken, aynı sıklette yarışan Gülhanım Karadaş 2.olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.  55 kilo sıkletinde yarışan Özge Elgün ise şampiyon olarak altın madalya kazanmıştır.
 9 Mayıs İl halter şampiyonasının 2.gününde yarışan sporcularımızdan Ali Uğurlu, yıldızlar 49 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı. Yıldızlar 55 kiloda Furkan Özkan Demir 3. olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Minikler 61 kiloda Emre Kartal şampiyon olarak altın madalya almaya hak kazandı. Minikler, 61 kiloda Ahmet Umut Akyol 3. olarak bronz madalya kazandı. Minikler 49 kiloda Efe Dedeoğlu 3. olarak bronz madalya kazandı.
19 Mayıs il halter şampiyonasının 3. Gününde ise yıldızlar 89 kilo da sporcumuz Ramiz Berat Acar 3. olarak bronz madalya kazandı. 96 kiloda Muhammet Hudelfa Bilim 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.
Ertuğrul Başkanımız, sporcularımızı arayarak başarılarından dolayı hepsini tebrik etti. Yeni başarılar kazanarak Pursaklar halkını gururlandıracaklarına inancının tam olduğunu söyledi.