Haber

Binlerce dede ve nineye spor malzemeleri dağıtıldı

Pursaklar Belediyesi tarafından 11’incisi düzenlenecek olan “Dedeler Neneler 2. Bahara Koşuyor” müsabakasına katılmak için kayıt yaptıran dede ve nenelere ücretsiz olarak eşofman, spor ayakkabı ve şapkaları belediye tarafından verildi.

Pursaklar Belediyesi’nin özgün hizmetlerinden biri olan “Dedeler Neneler 2. Bahar Koşusu” spor müsabakasında heyecan başladı. 2 binin üzerinde dede ve nenenin kayıt yaptırdığı koşu için eşofman, spor ayakkabı ve şapka dağıtımı başladı. Pursaklar Belediyesi Tevfik İleri Kültür Merkezi’nde dağıtılan spor malzemeleri için yaşı geçkin ama gönlü genç olan dede ve neneler, kendilerine verilen randevu saatinde gelip spor malzemelerini teslim aldı. 50 ve üzeri yaş grubunun katılacağı yürüyüş için kayıt yaptıranlar, malzemelerini alarak yürüyüşün yapılacağı 20 Mayıs gününü heyecanla beklemeye koyuldu. Pursaklar’da geleneksel hale gelen spor müsabakasından duydukları memnuniyeti ifade eden dede ve nineler, “Bizleri unutmayan Belediye Başkanımız Selçuk Çetin’e teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” dedi.

20 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Osman Bey Caddesi’nden başlayacak olan koşu, Pursaklar Ayyıldız Mahallesi Özgürlük Parkı’nda sona erecek. Koşunun ardından yapılacak olan yağı güreşlerde ise pehlivanlar er meydanına çıkacak.

 


© Tüm Hakları Saklıdır www.pursaklar.bel.tr Basın Yayın Müdürlüğü